Anglia

Sensacyjne doniesienia brytyjskiego dziennikarza ws. Papszuna. Polak kandydatem do objęcia angielskiego klubu

Fot. Paweł Jerzmanowski

Marek Papszun jest łączony z możliwym przejęciem kolejnego klubu. Na temat byłego trenera Rakowa Częstochowa wypowiedział się Fraser Gillan, dziennikarz portalu TEAMtalk.

Marek Papszun wciąż nie znalazł nowego klubu po tym, jak wraz z zakończeniem ubiegłego sezonu odszedł z Rakowa Częstochowa. 49-latek zdecydował się opuścić częstochowski klub po ukoronowaniu swojej pracy zdobyciem mistrzostwa Polski.

W ostatnich miesiącach polski trener łączony był z wieloma zagranicznymi klubami (np. Olympiakos) i reprezentacjami (m.in. Czechy i Łotwa). Pracy nigdzie jednak nie podjął – sam podkreślał, że zakładał rok odpoczynku, chyba że trafiłaby się oferta nie do odrzucenia. Takiej jak widać na razie nie było, ale niebawem może się to zmienić.

Marek Papszun łączony z klubem z zaplecza Premier League

Wszystko za sprawą doniesień Frasera Gillana. Dziennikarz portalu TEAMtalk poinformował, że Papszun jest jednym z kandydatów do przejęcia Sunderlandu. Angielski klub poszukuje nowego trenera po tym, jak zdecydował się zwolnić Michaela Bealea, który na stanowisku spędził zaledwie dwa miesiące. Na razie jego zastępcą został Mike Dodds, który będzie prowadził zespół do końca sezonu.

Poza Papszunem, w gronie kandydatów do przejęcia „Czarnych Kotów” znaleźli się trenerzy, zwolnieni w tym sezonie z klubów Premier League – Payl Heckingbottom (ostatnio Sheffield United) i Steve Cooper (ostatnio Nottinhgam Forest).