Włochy

Sensacyjny pomysł właściciela Napoli. Chce go zrealizować jeszcze przed meczem z Barceloną

Napoli w środowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów zmierzy się z Barceloną. Jak informują włoskie media, przed starciem w Champions League, neapolitański klub czekają spore zmiany, których autorem jest właściciel klubu.

Już tylko kilka dni zostało do spotkania Napoli z FC Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Obywa kluby w swoich ligach raczej nie liczą się już w walce o krajowe mistrzostwa, w związku z czym pozytywny wynik w europejskich pucharach jest dla nich ostatnią szansą na uratowanie sezonu. I o ile Barca w ostatnich meczach spisuje się coraz lepiej, o tyle w Neapolu poprawy nie widać (jedno zwycięstwo w pięciu ostatnich spotkaniach).

W związku ze słabą formą, Napoli niebawem może czekac duża zmiana. Właściciel klubu, Aurelio De Laurentiis miał bowiem stracić cierpliwość do pracy Waltera Mazzariego. Zdaniem Matteo Moretto, trener niebawem pożegna się ze swoim stanowiskiem.

Właściciel Napoli już znalazł nowego trenera. Ma łączyć dwie role

Wspomniany dziennikarz przekazał, że De Laurentiis znalazł już następcę Mazzariego, który miałby wylądować w Neapolu jeszcze przed pierwszym meczem z Barceloną. Nowym trenerem drużyny Piotra Zielińskiego ma zostać Francesco Calzona. 55-latek w przeszłości pracował już w Napoli (w latach 2015-2018 był asystentem pierwszego trenera, a od lipca 2021 do lipca 2022 roku pełnił rolę trenera technicznego). Nigdy nie pracował jednak w roli pierwszego trenera klubowego. Od lipca 2022 roku Calzona jest selekcjonerem reprezentacji Słowacji.

Co ciekawe, Włoch po podpisaniu kontraktu nie musiałby rezygnować ze swojej dotychczasowej pracy. Miałby on łączyć trenera neapolitańskiego zespołu oraz selekcjonera słowackiej kadry.