Anglia

Salah wskazał najlepszego piłkarza świata. Ocenił wyniki Złotej Piłki

Mohamed Salah
Fot. Screen: YouTube/Liverpool FC

Mohamed Salah udzielił wywiadu telewizji „MBC Masr”. Egipcjanin w trakcie rozmowy pokusił się o wskazanie najlepszego piłkarza świata. Według niego to właśnie on sam zasługuje na takie miano.

Lionel Messi po raz siódmy w karierze został triumfatorem plebiscytu „France Football”. Salah uplasował się dopiero na siódmej pozycji. Gwiazdor „The Reds” o wyniki głosowania został zapytany po meczu z Evertonem. Wówczas ograniczył się do parsknięcia śmiechem oraz dodania lakonicznej wypowiedzi: „Bez Komentarza”.

„Moim zdaniem to ja jestem najlepszym piłkarzem na świecie”

Musiało minąć kilka dni, aby 73-krotny reprezentant Egiptu rozwinął swoją myśl. Udzielił bowiem wywiadu telewizji „MBC Masr”, w którego trakcie skomentował rezultaty tegorocznej edycji Złotej Piłki.

– O wszystkim tak naprawdę decydują opinie poszczególnych osób o twojej osobie. Moim zdaniem to ja jestem najlepszym piłkarzem na świecie – ocenił.

– Nie mogę powiedzieć, że nie chcę wygrać Złotej Piłki lub FIFA The Best. Oczywiście, chcę zdobyć choć jedną z tych nagród. Zwykle dostaję to, czego chcę. Wiem, że kiedyś to mi się uda. Ale jeśli nie wygram żadnego z nich, to nie mam z tym problemu – stwierdził.

Salah skomentował także doniesienia medialne na temat potencjalnej przeprowadzki do Barcelony. Niedawno bowiem tamtejsza prasa przekazała, że aktualny szkoleniowiec „Blaugrany” widziałby go w swoim zespole.

– Czytałem o tym, co mówił Xavi odnośnie do chęci sprowadzenia mnie do Hiszpanii. Cieszę się, że klub tego pokroju jest mną zainteresowany, lecz jestem szczęśliwy w Liverpoolu. Zobaczymy, co wydarzy się w najbliższych miesiącach – odpowiedział.

– Na ten moment wolałbym jednak zostać w Premier League, bo to najlepsza liga na świecie – podsumował.

Salah imponuje formą w sezonie 2021/22. Do tej pory rozegrał 20 meczów we wszystkich rozgrywkach. Zdobył aż 19 bramek, a także zanotował 9 asyst.

Źródło: MBC Masr

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.