Polacy za granicą

Szymon Włodarczyk coraz bliżej dużego transferu. Tylko za jednego piłkarza Sturmu zapłacono więcej

Fot. Paweł Jerzmanowski

Szymon Włodarczyk przyciąga coraz większe zainteresowanie europejskich klubów. Polski napastnik znakomicie odnalazł się w Austrii i szybko stał się ważnym zawodnikiem Sturmu Graz, który szykuje się do sprzedania go za bardzo duże pieniądze.

Szymon Włodarczyk w tym sezonie wystąpił już w 30 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach w barwach Sturmu Graz. Strzelił w nich dziewięć goli i zaliczył dwie asysty. Jego dobra gra i błyskawiczna aklimatyzacja w nowych warunkach sprawia, że jego pozyskaniem interesuje się coraz więcej europejskich klubów.

– Przyznam, że zimą pojawiały się już zapytania z innych klubów. Zobaczymy, co stanie się latem – przyznał Włodarczyk w rozmowie z portalem sport.tvp.pl. – Może już wtedy pojawi się świetna oferta i Sturm stwierdzi, że warto puścić mnie dalej? – dodał.

Jak wynika z medialnych doniesień, dotychczas klubem najbardziej zainteresowanym pozyskaniem Włodarczyka był Celtic. Nie wiadomo jednak, czy szkocki klub będzie w stanie spełnić oczekiwania finansowe Sturmu Graz. Austriacki klub chce bowiem za 21-latka 15 mln euro. Gdyby były zawodnik Górnika Zabrze rzeczywiście zmienił klub za taką kwotę, stałby się drugim najdroższym piłkarzem Sturmu. Pierwsze miejsce należy do Rasmusa Hojlunda, który w sezonie 2022/23 odszedł do Atalanty za 20 mln euro.