Anglia Polacy za granicą

Fabiański może zostać bohaterem sensacyjnego transferu. „Wciąż jest świetnym golkiperem”

Łukasz Fabiański
Screen: YouTube/West Ham United FC

Łukasz Fabiański w zimowym oknie transferowym może zmienić klub. Polski bramkarz, który aktualnie jest zawodnikiem West Hamu United, łączony jest z przenosinami do zespołu z czołówki Premier League.

Łukasz Fabiański przypomniał o sobie angieskim i polskim kibicom. A właściwie nie tyle przypomniał on sam, co zrobili to angielscy dziennikarze. W poniedziałek poinformowali oni bowiem, że były reprezentant Polski jest łączony z głośnym transferem wewnątrz Premier League.

38-latek od lipca 2018 roku jest bramkarzem West Hamu United. W tym roku nie może jednak liczyć na regularną grę – w lidze nie wystąpił jeszcze w żadnym spotkaniu, za to zagrał w czterech meczach Ligi Europy i dwóch EFL Cup. Niebawem sytuacja może jednak ulec zmianie.

Jak informuje „The Mirror”, Fabiański zimą może trafić do Newcastle. Klub z czołówki Premier League potrzebuje bowiem nowego golkipera w związku z poważną kontuzją Nicka Pope’a, który będzie pauzował prawdopodobnie około cztery miesiące. „38-latek wciąż jest świetnym bramkarzem. Jego postawa pomogła uniknąć spadku West Hamowi w ostatnich sezonach” – pisze wspomniany dziennik.