Ekstraklasa

Transferowy rekord Rakowa coraz bliżej! Mistrzowie Polski negocjują pozyskanie napastnika

Raków Częstochowa wciąż nie zakończył zimowych działań na rynku transferowym. Mimo tego, że PKO BP Ekstraklasa wznowiła już rozgrywki, mistrzowie Polski wciąż poszukują nowych graczy. „Medaliki” wzmocnić chcą przede wszystkim pozycję napastnika.

Peter Barath, Jakub Myszor, Erick Otieno, Matej Rodin i Muhamed Sahinović to zawodnicy, którzy zimą dołączyli do Rakowa Częstochowa. Mistrzowie Polski dokonali kilku transferów, wzmacniając głównie defensywę i pomoc. Nie wzmocnili jednak ataku. Przeciwnie – z zespołu Dawida Szwargi odszedł Fabian Piasecki, który podpisał kontrakt z Piastem Gliwice.

Niebawem sytuacja w ofensywie Rakowa może się jednak zmienić. Szefowie klubu intensywnie pracują bowiem nad pozyskaniem nowego napastnika. Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu Sportowe Fakty WP, klub z Częstochowy złożył ofertę na zakup Lasse Nordasa z Tromso. Na razie propozycje Rakowa, z których najwyższa miała wynosić nieco ponad milion euro, zostały odrzucone. Norwegowie oczekują za swojego piłkarza 1,6 mln euro. Jeśli Raków na ich oczekiwania przystanie, pobije tym samym swój transferowy rekord, należący obecnie do Johna Yeboaha, który latem przeszedł do Rakowa ze Śląska Wrocław za 1,5 mln euro.

Nordas to 22-letni napastnik, który w Tromso występuje od sierpnia 2022 roku. Od grudnia 2022 do sierpnia 2023 roku przebywał jednak na wypożyczeniu w Bodo/Glimt. W ubiegłym sezonie piłkarz wystąpił w 28 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił dwa gole i zaliczył pięć asyst.