Niemcy

Bayern szykuje sensacyjny transfer wewnątrz Bundesligi. Z jednego powodu musi się pospieszyć

Bayern Monachium już myśli o letnich wzmocnieniach. Jak informuje Tobi Altschaffl z gazety „BILD”, mistrzowie Niemiec chcą sprowadzić jedną z największych gwiazd Bundesligi. Z dopięciem ewentualnej transakcji muszą się jednak pospieszyć.

Widmo utraty mistrzostwa Niemiec przez Bayern Monachium jest coraz bardziej realne. Monachijczycy w tabeli tracą do Bayeru Leverkusen pięć punktów, a ostatnio przegrali z nimi bezpośrednie starcie. Możliwość utraty tytułu sprawia, że władze Bayernu już teraz myślą o możliwych letnich wzmocnieniach.

Jednym z nich może być sprowadzenie drugiego najlepszego strzelca ligi – Serhou Guirassy’ego. Napastnik VfB Stuttgart jest aktualnie jedną z największych gwiazd ligi niemieckiej, której pozyskaniem interesuje się coraz więcej dużych klubów. Jednym z nich jest właśnie Bayern.

Obecny wicelider Bundesligi zamierza wykorzystać stosunkowo niską kwotę odstępnego, zapisaną w kontrakcie 27-latka. Wynosi ona bowiem 20 mln euro. Bayern musi się jednak spieszyć, bo władze VfB są świadome rosnącego zainteresowania ich zawodnikiem, co może sprawić, że będą próbować podpisać z nim nowy kontrakt, w którym kwota odstępnego będzie już wyższa.