Polacy za granicą

Piątkowski przywitał się z kibicami. Odpowiedź Pawłowskiego zrobiła furorę

Screen // Twitter/@FCRBS_en

Od 1 lipca Kamil Piątkowski jest oficjalnie piłkarzem RB Salzburg. 21-latek na razie przebywa jednak na urlopie po Euro 2020 i nie przywitał się jeszcze z zespołem i kibicami. Przynajmniej nie osobiście, na boisku. Z fanami przywitał się bowiem za pośrednictwem mediów społecznościowych, wzbudzając tym samym falę pozytywnych i zabawnych komentarzy. Jeden z nich zamieścił Wojciech Pawłowski, który przed laty zasłynął swoim wywiadem po angielsku, po transferze do Udinese.

– Cześć! Jest 1 lipca i jestem już oficjalnie piłkarzem Red Bulla Salzburg. Obecnie ładuję baterie po Euro 2020. Pozdrowienia dla kibiców RB Salzburg z greckiego Korfu – powiedział Piątkowski na filmiku zamieszczonym na oficjalnym kanale austriackiego klubu. Pod filmem pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. Niektórzy zauważyli jednak twardy akcent Piątkowskiego i niedoszlifowany angielski.

Piątkowski przywitał się z kibicami. Odpowiedź Pawłowskiego zrobiła furorę

Komentarz pod filmikiem zamieścił także Wojciech Pawłowski. – Moja szkoła – napisał bramkarz pozostający obecnie bez klubu. W ten sposób odniósł się on do swojego słynnego wywiadu, którego udzielił bardzo łamanym angielskim po przenosinach do Udinese w 2012 roku.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.