Piłka Nożna

OFICJALNIE: Torino podjęło decyzję w sprawie przyszłości Linettego. Jest potwierdzenie!

Karol Linetty
fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Torino podjęło decyzję w sprawie przyszłości Karola LInettego. Umowa polskiego pomocnika obowiązywała do końca tego sezonu.

Od 2020 roku Karol Linetty jest zawodnikiem Torino. Przez ten czas zagrał w 97 spotkaniach włoskiego klubu. Aktualnie ciężko powiedzieć, żeby polski pomocnik był podstawowym zawodnikiem drużyny z Turynu. W obecnym sezonie wystąpił w 14 spotkaniach, zaliczając łącznie 828 minut spędzonych na boisku w bieżących rozgrywkach. Dosyć często wchodził z ławki lub był zmieniany w trakcie meczu. Tylko w trzech spotkaniach rozegrał pełne 90 minut.

Klub jest jednak zadowolony z tego, co prezentuje blisko 29-letni zawodnik i rozważano możliwość przedłużenia umowy. Włoski dziennikarz Nicolo Schira pisał, że najprawdopodobniej Torino będzie chciało aktywować klauzulę obecną w umowie z piłkarzem, wedle której mogą automatycznie przedłużyć o dodatkowe 12 miesięcy.

Teraz mamy potwierdzenie. Włoska drużyna potwierdziła na swoich social mediach, że zgodnie z umową Linetty będzie występował w Turynie do końca czerwca 2025 roku.

Po 18. kolejkach Torino z 24 punktami na koncie zajmuje 10. miejsce. Do 6. miejsca dającego prawo gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie brakuje 5 punktów.
Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.