Anglia

Kapitalna interwencja obrońcy Fulham hitem internetu. W taki sposób powstrzymał zawodnika Arsenalu [WIDEO]

Joao Palhinha świetnym wślizgiem powstrzymuje Bukayo Sakę
Screen : X/cravencottager9

W swoim ostatnim meczu w 2023 roku Arsenal przegrał na wyjeździe z Fulham. „Kanonierzy” prowadzili 1:0, ale później stracili dwa gole. Rywalom zwycięstwo dała nie tylko dobra gra w ataku, ale także świetna postawa w defensywie.

Arsenal potrzebował zaledwie pięciu minut niedzielnego meczu z Fulham, aby objąć prowadzenie. Właśnie w 5. minucie gola strzelił bowiem Bukayo Saka, co pozytywnie zapowiadało występ Arsenalu. Jednak im dalej w mecz, tym gorzej prezentowali się „Kanonierzy”. Ostatecznie przełożyło się to na zdobycie dwóch bramek przez gospodarzy, dla których gole strzelili Raul Jimenez i Bobby De Cordova-Reid, dając „The Cottagers” zwycięstwo.

Wygraną gospodarzom dała nie tylko dobra postawa w ataku, ale też świetna gra w defensywie i skuteczne powstrzymywanie ataków rywali. Z bardzo dobrej strony pokazał się m.in. Joao Palhinha. Szczególnie jedna interwencja portugalskiego obrońcy jest warta uwagi. Nie bez powodu bije zresztą rekordy popularności w mediach społecznościowych. Chodzi rzecz jasna o akcję, w której Palhinha zatrzymał Bukayo Sakę.