Inne ligi

Ujawniono powód wyjazdu Benzemy z Arabii Saudyjskiej. Wiadomo, o co dokładnie chodziło

Karim Benzema podczas oficjalnej prezentacji w Al-Ittihad
Screen: YouTube/BeanymanSports

Karim Benzema opuścił Arabię Saudyjską bez konsultacji z władzami Al-Ittihad. Taka informacja niedawno obiegła media na całym świecie. Jak się okazuje, nie jest to do końca prawda, o czym poinformowali dziennikarze „Marki”.

W ostatnich dniach w mediach pojawiła się informacja o tym, że Karim Benzema bez zapowiedzi opuścił Arabię Saudyjską. Towarzyszące temu informacje o tym, że były napastnik Realu Madryt nie czuje się dobrze w nowym otoczeniu sprawiały, że wiadomość brzmiała wiarygodnie i w pewnym sensie zapowiadała odejście zawodnika z Al-Ittihad.

Karim Benzema wyjechał z Arabii Saudyjskiej. Wszystko było ustalone

Jak się jednak okazuje, Karim Benzema prawdopodobnie nie „uciekł” jednak z Dżuddy, jak zakomunikowały to media. Według informacji dziennika „Marca”, piłkarz skonsultował swój wyjazd z władzami Al-Ittihad, które mu na to zezwoliły. Powodem wyjazdu reprezentanta Francji były problemy zdrowotne, a konkretnie ból stopy.

Swoje informacje dołożył też portal Foot Mercato, któy przekazał, że nie ma tematu odejścia Benzemy z Al-Ittihad – ani w obecnym, ani przyszłym oknie transferowym.