Polacy za granicą Włochy

Media: Juventus ma plan na przyszłość Szczęsnego. Postawi mu jeden warunek

Fot. Paweł Jerzmanowski

Juventus i Wojciech Szczęsny prowadzą rozmowy dotyczące przedłużenia kontraktu do 2026 roku – poinformował Nicolo Schira. Podpisanie nowej umowy nie jest jednak przesądzone, ponieważ włoski klub zamierza postawić polskiemu bramkarzowi jeden kluczowy warunek.

Wojciech Szczęsny jest bramkarzem Juventusu od lipca 2017 roku. I jest jednym z jego najważniejszych i podstawowych zawodników. Mimo tego w ostatnim czasie w mediach często pojawiają się informacje dotyczące możliwej zmiany klubu przez reprezentanta Polski. Zmiany klubu bardzo wątpliwej.

Juventus chce przedłużyć kontrakt Szczęsnego. Ma jednak jeden warunek

Jak informuje Nicolo Schira, Szczęsny może przedłużyć kontrakt z Juventusem. Rozmowy z władzami „Starej Damy” są już ponoć prowadzone, ale włoski klub stawia jeden ważny warunek – nowy kontrakt, który obowiązywałby do 2026 roku, zawierałby obniżkę wynagrodzenia. Zdaniem włoskich mediów aktualnie Szczęsny zarabia 6,5 mln euro rocznie. W nowym kontrakcie na taką kwotę nie mógłby jednak liczyć.

W tym sezonie Szczęsny wystąpił w 16 spotkaniach Serie A. W dziewięciu z nich zachował czyste konto, w pozostałych wpuścił 10 bramek.