Anglia Ligi zagraniczne

Wielki wzrost wartości Leicester City. „Lisy” z najwyższą wyceną w historii klubu

Leicester City w ostatnich latach wyrosło na jednego z najpoważniejszych graczy w Premier League. Mądre zarządzanie klubem oraz jego strukturami przyczyniło się do rozwoju, a także do wielu sukcesów, w tym do zdobycia mistrzostwa Anglii czy FA Cup.

Wielki rozrost „Lisów” widać gołym okiem. Jeszcze kilka lat temu Leicester tułało się po zapleczach Premier League, a dziś puka do drzwi tzw. „Big Six”. Niektórzy kibice już teraz uznają ich za jedną z potęg angielskiej ekstraklasy.

Do rozwoju klubu bezsprzecznie przyczynił się Vichai Srivaddhanaprabha. Nieżyjący już, niestety, były właściciel Leicester City w 2010 roku wykupił klub za „jedyne” 45 mln euro. To właśnie za jego kadencji drużyna sięgnęła po mistrzostwo Anglii, w spektakularnych okolicznościach. Wówczas był to ich drugi rok w Premier League, po awansie z Championship i utrzymaniu w elicie.

Po tragicznej śmierći Vichaia jego obowiązki przejął Aiyawatt — jego syn. Obecnie wartość Leicester nieustannie rośnie. Już teraz klub wyceniany jest na 555 milionów euro według portalu „Transfemarkt”. Z innych źródeł natomiast wynika, że „Lisy” są warte nawet 635 mln, co jest absolutnie najlepszym wynikiem w ich historii.

Obecnie klub planuje powiększenie i modernizację stadionu. Kings Power Stadium ma między innymi zwiększyć pojemność trybun oraz nieco odnowić obiekt.