Anglia Inne ligi Polacy za granicą Transfery

Polskie media: Trzech angielskich gigantów chce Szymańskiego. Wymieniono konkretne kluby

Fot. Paweł Jerzmanowski

Sebastian Szymański po zakończeniu obecnego sezonu może zmienić klub. Polski pomocnik imponuje formą w barwach Fenerbahce, dobrymi występami przyciągając zainteresowanie coraz większych klubów. O trzech z nich napisała „Rzeczpospolita”.

Sebastian Szymański bardzo dobrze odnalazł się w Fenerbahce. W tym sezonie reprezentant Polski rozegrał 29 spotkań w barwach tureckiego klubu, strzelając w nich 11 goli i zaliczając 10 asyst. 24-latek jest absolutną gwiazdą i jednym z najlepszych zawodników zespołu Ismaila Kartala, co nie uszło uwadze najlepszych europejskich zespołów.

Jak informuje Jakub Kubielas z „Rzeczpospolitej”, Szymańskiego sprowadzić chcą m.in. kluby angielskie. I mowa tu nie o zespołach ze środka tabeli, a o prawdziwych gigantach. Polaka chcą bowiem ponoć Chelsea, Liverpool i Manchester United. To jednak nie wszystko, bo poza klubami z Premier League, Szymańskim ma interesować się także Napoli. W byłym zawodniku m.in. Legii Warszawa neapolitański klub widzi potencjalnego następcę Piotra Zielińskiego, który – zdaniem włoskich mediów – może przejść do Interu Mediolan.

Ewentualna sprzedaż Szymańskiego może być dla Fenerbahce świetnym interesem biorąc pod uwagę fakt, że Polak trafił do Stambułu za 9,75 mln euro. Portal Transfermarkt wycenia go na 20 mln euro, ale można założyć, że turecki klub mógłby powalczyć o jeszcze większą kwotę.