Anglia Polacy za granicą Transfery Włochy

Kolejny gigant chce pozyskać Kiwiora. „Dokonamy trzech lub czterech transferów”. Polak ma być jednym z nich

Jakub Kiwior – Wyspy Owcze – Polska, Thorshavn, 2023, Fot. Paweł Jerzmanowski

Jakub Kiwior znalazł się w kręgu zainteresowań kolejnego włoskiego klubu. Wcześniej media informowały m.in. o możliwym wypożyczeniu do Milanu. Teraz reprezentanta Polski chce ponoć Napoli, które notuje przeciętny sezon i szuka wzmocnień.

Jakub Kiwior w tym sezonie wystąpił w 13 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Łącznie na boisku przebywał jednak zaledwie 569 minut. Trener Arsenalu, Mikel Arteta rzadko korzysta z usług reprezentanta Polski, ale jednocześnie nie godzi się na jego wypożyczenie do innej drużyny. Zdaniem dziennikarzy „The Gunners” mieli odrzucić m.in. propozycję Milanu.

Teraz włoskie media donoszą o kolejnym klubie, który chciałby sprowadzić Kiwiora – na stałe lub wypożyczenie. Zdaniem „La Gazzetta dello Sport” Polaka chce Napoli. Klub z Kampanii notuje przeciętny sezon, zajmując dopiero siódme miejsce w tabelii. W poprawie wyników mają pomóc gracze sprowadzeni zimą. – Dokonamy trzech lub czterech transferów – cytowany przez wspomniany dziennik przyznał Aurelio De Laurentiis, właściciel Napoli.

Jednym z tych transferów może być właśnie Kiwior. „Wszystkim podoba się Kiwior, polski obrońca, któremu Arsenal pozwoliłby odejść bez problemów, ale na stałe, a nie na zasadzie wypożyczenia. Jeśli Napoli zdecyduje się na inwestycję, negocjacje mogą szybko się rozgrzać, ale w tej chwili Azzurri (podobnie jak Milan) badali dostępność wypożyczenia” – pisze „LGdS” (tłumaczenie: sport.tvp.pl).