Anglia

Graham Potter zachwycony postawą Jakuba Modera. „Widzimy jego jakość”

Graham Potter
Screen // YouTube / Official Brighton & Hove Albion FC

Jakub Moder wystąpił w dwóch z trzech spotkań reprezentacji Polski pod wodzą Paulo Sousy. Pomocnik zdobył bramkę w rywalizacji z Anglią, tym samym zostając czwartym Polakiem w historii, który dokonał tego na Wembley. Klubowy trener wychowanka Lecha Poznań, Graham Potter na konferencji przed meczem z Manchesterem United skomplementował go. Podkreślił również, że piłkarz świetnie zaaklimatyzował się w nowym zespole.

Jakub Moder w przerwie na spotkania reprezentacji dwukrotnie znalazł się w pierwszym składzie drużyny kierowanej przez Paulo Sousę. Za mecz z Węgrami nie zebrał wyśmienitych not, zostając zmieniony w 59. minucie rywalizacji. Zgoła inaczej było po konfrontacji z Lwami Albionu. Jego oceny z pewnością podwyższyła zdobyta bramka, po której prezentował się o wiele lepiej. Trzeba jednak przyznać, że do 58. minuty, czyli od momentu wpisania się na listę strzelców, Moder nie wyróżnił się niczym nadzwyczajnym.

Moder opuścił Lech Poznań w zimowym oknie transferowym. Kolejorz zainkasował za ten transfer około 11 mln euro. Tym samym został najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy. Początki w nowym otoczeniu nie należały jednak do najłatwiejszych. 21-latek musiał zaaklimatyzować się w nowym środowisku i dopasować do panujących warunków w najlepszej lidze na świecie.

„Widzimy jego jakość”

Moder zadebiutował w Brighton 10 lutego w meczu pucharowym, rozgrywając pełne dziewięćdziesiąt minut. Niespełna trzy tygodnie później pojawił się na boisku w końcówce ligowego spotkania z West Bromwich Albion. Identycznie było w rywalizacji z Southampton Jana Bednarka. Na szansę gry w pierwszym składzie Mew w Premier League Polak musiał poczekać do 20 marca. Wówczas rozegrał bardzo dobre zawody w meczu przeciwko Newcastle.

Za ten występ Modera wychwalał jego własny trener. Graham Potter był pod wrażeniem umiejętności zaprezentowanych przez pomocnika. Co więcej, podobne zdanie mieli zarówno kibice, jak i dziennikarze. Przed ligowym meczem z Manchesterem United szkoleniowiec Brighton zabrał głos na konferencji odnośnie do ostatnich poczynań Polaka.

„Wyobrażam sobie, że czuje się całkiem dobrze (po golu strzelonym na Wembley – przyp. red.). Jest dość wyluzowaną postacią. Nie jestem przekonany, czy zbytnio go to podekscytowało. Ale musi być naprawdę szczęśliwy, ponieważ zanotował kolejny dobry występ. Zagrał dobrze przeciwko Newcastle. Dostrzegamy jego atrybuty. Jest w dobrym miejscu, dostosował się do nas i środowiska. Każdego dnia widzimy jego jakość. Jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni” – spuentował Graham Potter.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.