Transfery

Raphael Varane na wylocie z Realu Madryt. Francuz szuka nowych wyzwań

grafika: własne/Krótka Piłka

Od ponad roku mówi się o tym, że przygoda Raphaela Varane’a w Realu Madryt zmierza nieuchronnie ku końcowi. Finisz tych spekulacji może mieć miejsce już podczas letniego okienka transferowego.

Wspaniała dekada Varane’a

Raphael Varane został piłkarzem Realu Madryt w wieku zaledwie 18 lat, kiedy to w 2011 roku przeszedł na Estadio Santiago Bernabeu z Lens. „Królewscy” zapłacili za niego wtedy 10 milionów euro, co wydawało się być wygórowaną kwotą. Pytania o zasadność ceny okazały się być bezsensowne, ponieważ dekadę później Varane jest jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy na świecie.

Podczas swojej przygody w stolicy Hiszpanii 28-latek zdobył przede wszystkim 3 mistrzostwa kraju, Puchar Hiszpanii oraz 4 razy wygrał Ligę Mistrzów. Dodatkowo w barwach reprezentacji Francji Varane zyskał tytuł mistrza świata (Rosja 2018) oraz wicemistrza Europy (Francja 2016).

Nadchodzi wielkie rozstanie

Już w 2019 roku Mario Cortegana pisał na łamach gazety „AS”, że obrońca może chcieć w niedalekiej przyszłości zmienić swoje otoczenie, ponieważ z Realem Madryt wygrał wszystko i zwyczajnie potrzebuje nowego wyzwania. Dziś dziennikarz informuje, iż sytuacja nie uległa zmianie, a Real Madryt jest gotowy na odejście podpory swojej defensywy. Potwierdzają to niedawne słowa prezesa Królewskich, Florentino Pereza.

Varane? Jestem zadowolony z kadry Realu Madryt… jeśli jakiś piłkarz nie chce zostać w Madrycie, może odejść. Nie mam z tym problemu.

Powiedział niedawno Perez.
Gdzie Varane może trafić?

Kontrakt Varane’a z Realem Madryt wygasa w czerwcu przyszłego roku, co determinuje klub do sprzedania go już w najbliższym okienku transferowym. Portal Transfermarkt wycenia Francuza na 70 milionów euro, a według doniesień medialnych „Królewscy” chcieliby na swoim obrońcy zarobić minimum 10 milionów więcej.

Wśród chętnych klubów do pozyskania 28-latka wymienia się PSG, Manchester United oraz Chelsea. Cortegana podkreśla, że nic jeszcze nie jest przesądzone, jednak Varane jest bliższy odejścia z Realu niż pozostania w Madrycie na kolejne lata. Podobne informacje podaje Fabrizio Romano.

Sam zainteresowany uczestniczył w konferencji prasowej przed pierwszym meczem półfinału Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea. Francuz nie rozwiał wątpliwości co do swojej przyszłości.

„Moja przyszłość jest jasna. Skupiam się na końcówce tego sezonu. Jesteśmy w bardzo intensywnym i kluczowym momencie.

Stwierdził obrońca.
Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.