Piłka Nożna

IFFHS wybrała najlepszych piłkarzy świata. Leo Messi spadł z pierwszego miejsca!

Screen/ YouTube/ Inter Miami CF

Leo Messi nie był najlepszym piłkarzem na świecie w 2023 roku. Tak przynajmniej twierdzi Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu, która właśnie opublikowała listę najlepszych zawodników minionych 12 miesięcy. Argentyńczyk, który rok temu był pierwszy, musiał ustąpić dwóm młodszym zawodnikom.

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) wybrała najlepszych piłkarzy na świecie w 2023 roku. W porównaniu z poprzednim rankingiem, z pierwszego miejsca spadł Leo Messi, który w tym roku znalazł się na trzeciej pozycji.

Według IFFHS najlepszym zawodnikiem globu w minionych 12 miesiącach był Erling Haaland. Norweg w kończącym się właśnie roku wygrał z Manchesterem Ligę Mistrzów, Superpuchar UEFA, mistrzostwo Anglii, Puchar Anglii oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. „Zgromadził łącznie 203 punkty. To wielki i zasłużony sukces” – napisano na stronie IFFHS. Drugie miejsce w rankingu zajął Kylian Mbappe

Warto przypomnieć, że w 2021 i 2020 roku najlepszym piłkarzem świata IFFHS był kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski.