Ekstraklasa Transfery

Legia wytypowała obrońcę, którego chce sprowadzić. To piłkarz Górnika Zabrze

Fot. Własne // Paweł Jerzmanowski

Jak donosi Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl na celowniku Legii Warszawa znalazł się Przemysław Wiśniewski – środkowy obrońca Górnika Zabrze. Jednak dziennikarz uważa, że defensorowi jest znacznie bliżej do wyjazdu z Ekstraklasy. 23-latek budzi zainteresowanie wielu klubów z takich państw jak Włochy, Belgia czy Węgry.

„Wojskowi” od jesieni muszą mierzyć się z ogromnym kryzysem sportowym. Legia zakończyła pierwszą połowę zmagań w tym sezonie w strefie spadkowej i musi zrobić wszystko, aby się z niej wydostać. Według doniesień mediów klub stara się przeprowadzić ofensywę transferową pod batutą Jacka Zielińskiego – nowego dyrektora sportowego.

Wedle jego wizji zespół ze stolicy potrzebuje 2-3 nowych piłkarzy, którzy pomogą się utrzymać oraz powalczyć o triumf w Pucharze Polski. Co ważne Legię mają wzmocnić przede wszystkim Polacy. Nie dziwi więc, że do mediów wypłynęły informacje o zainteresowaniu Przemysławem Wiśniewskim.

Środkowy obrońca od jakiegoś czasu wyróżnia się na tle ligowych rywali, a jego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca, co powoduje, że ewentualna cena byłaby niższa. Atutami Wiśniewskiego są przede wszystkim szybkość i doświadczenie na polskich boiskach. 23-latek w barwach Górnika Zabrze rozegrał 120 spotkań, strzelając w nich cztery gole i notując sześć asyst.

Jednak według informacji Tomasza Włodarczyka najbardziej prawdopodobny w przypadku tego zawodnika jest wyjazd na zachód. W poprzednich latach do Zabrza trafiały już za niego oferty na poziomie około 2,5 miliona euro, ale były one konsekwentnie odrzucane. Dziś od transferu gotówkowego bardziej możliwe wydaje się odejście z Górnika latem po wygaśnięciu kontraktu.

Według portalu Transfermarkt wartość Przemysława Wiśniewskiego to około 1,5 miliona euro. Obrońca w obecnym sezonie nie opuścił ani jednego spotkania na gruncie ligowy, gdzie w 19 spotkaniach zanotował jedną asystę.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713