Ekstraklasa

Raków Częstochowa zatrudnił nowego dyrektora sportowego. Będzie najmłodszy w całej Ekstraklasie

Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa

We wtorek przed południem Raków Częstochowa poinformował o zatrudnieniu nowego dyrektora sportowego. Wspomnianego stanowisko nieoczekiwanie objął 28-letni Samuel Cardenas, który ostatnio pracował w KAA Gent, gdzie był szefem skautingu.

Samul Cardenas to nowy dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa. Mistrzowie Polski we wtorek rano poinformowali o zatrudnieniu 28-latka, który stał się tym samym najmłodszym dyrektorem sportowym w Ekstraklasie. Cardenas przez ostatnie trzy lata pracował w belgijskim KAA Gent, najpierw jako skaut, a następnie jako szef działu skautingu. „Wcześniej pracował jako skaut w Southampton FC, Schalke 04 i Honved FC. Był także trenerem akademii i dyrektorem skautingu w Stuttgarter Kickers” – czytamy w komunikacie prasowym Rakowa. Bogate CV Cardenasa uzupełnia także obywatelstwo niemiecko-meksykańskie, a także umiejętność posługiwania się czterema językami.

– Słyszałem już wiele dobrego o klubie od Kamila Piątkowskiego (który w zeszłym sezonie był wypożyczony do KAA Gent) i jestem podekscytowany rozpoczęciem pracy. Raków osiągnął wielki sukces w ciągu ostatnich kilku lat i teraz nadszedł czas, aby trwale zakotwiczyć klub na europejskim poziomie. Musimy być konkurencyjni zarówno w Polsce, jak i w Europie a nasz plan jest na to przygotowany. Myślę, że zatrudnienie mnie, ale także trenera Szwargi, pokazuje, że klub naprawdę realizuje głośno komunikowaną odważną strategię – przyznał Cardenas po podpisaniu kontraktu.