Hiszpania

Bellingham wskazał zawodnika, który w przyszłości wygra nagrodę Golden Boy. „Jest fenomenem”

Screen: X/4444tv

Jude Bellingham nie dał szans konkurencji, z rekordowym wynikiem wygrywając plebiscyt Golden Boy dla najlepszego piłkarza do 21. roku życia. Anglik, który po odebraniu nagrody udzielił wywiadu dziennikowi „Tuttosport”, organizującemu plebiscyt, wskazał zawodnika, który może wygrać nagrodę w przyszłości.

15 goli w 17 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach – to statystyki Jude’a Bellinghama w tym sezonie. Anglik zaliczył nieprawdopodobne wejśćie do zespołu Realu Madryt, którego błyskawicznie stał się jednym z kluczowych zawodników. 20-latek wysoką formę prezentował jednak już wcześniej, jeszcze w barwach Borussii Dortmund. Jego postawę w ostatnich miesiącach doceniono podczas plebiscytu Golden Boy.

W tegorocznym plebiscycie Bellingham w głosowaniu dziennikarzy z czołowych gazet w Europie zebrał rekordową liczbę głosów (485 na 500 możliwych), nie dając szans konkurencji. – Bardzo dziękuję. Wspaniale jest słyszeć tak pozytywne oceny […] Nie uważam, że jestem najlepszy, ale jestem w najlepszym zespole na świecie – przyznał Bellingham tuż po odebraniu nagrody.

Bellingham wskazał kolejnego triumfatora plebiscytu Golden Boy

Po gali, na której piłkarz Realu Madryt odebrał nagrodę, udzielił on wywiadu dziennikowi „Tuttosport”, organizującemu plebiscyt. W rozmowie został poproszony o wskazanie piłkarza, który może wygrać kolejną edycję. Bellingham bez wahania wskazał kolegę z Realu, Ardę Gulera. – Jest już gotowy po kontuzjach, które uniemożliwiły mu debiut. Jest fenomenem, widzimy go na treningach i jesteśmy nim oczarowani – przyznał 20-latek.