Ekstraklasa Transfery

Media: Josip Juranović zmienia klub! Legia Warszawa zarobi 3 mln euro

Josip Juranović
Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

W najbliższych dniach Josip Juranović najprawdopodobniej odejdzie z Legii Warszawa. Chorwacki dziennikarz, Izak Ante Sucić poinformował, że 25-latek jest o krok od przejścia do Celticu Glasgow. Legia na sprzedaży swojego obrońcy ma zarobić 3 mln euro.

32 mecze we wszystkich rozgrywkach, jeden gol i osiem asyst – to statystyki Jospa Juranovicia z ostatniego sezonu. Dobra gra w Legii Warszawa sprawiła, że Chorwat dostał powołanie na Euro 2020, gdzie zagrał w ostatnim meczu grupowym ze Szkocją (3:1), a także w spotkaniu 1/8 finału, przegranym przez reprezentację Chorwacji z Hiszpanią po dogrywce (3:5). Za 25-latkiem kilka udanych miesięcy. Na tyle udanych, że niebawem być może zmieni on otoczenie.

Media: Josip Juranović zmienia klub! Legia Warszawa zarobi 3 mln euro

Dobra gra w barwach Legii oraz występ na mistrzostwach Europy sprawiły, że Juranoviciem zaczęło się interesować wiele europejskich klubów. Jednym z najbardziej zainteresowanych był do tej pory Celtic. Okazuje się, że Szkoci byli na tyle zdeterminowani, by pozyskać gracza Legii, że prawdopodobnie dopięli swego. Chorwacki dziennikarz, Izak Ante Sucić poinformował, że 25-latek jest o krok od przejścia do Celticu.

Legia na sprzedaży Juranovicia ma zarobić 3 mln euro. Taka kwota w pewien sposób zrekompensuje warszawskiemu klubowi brak awansu do IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. We wtorek zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza pożegnał się z walką o Champions League, przegrywając 0:1 (a w dwumeczu 1:2) z Dinamem Zagrzeb. W barwach Celticu Juranović będzie mógł zagrać w Lidze Europy. W pierwszym meczu III rundy kwalifikacji LE klub z Glasgow pokonał na wyjeździe FK Jablonec (4:2).