Ekstraklasa

Raków poszukuje nowego dyrektora sportowego. Trwają rozmowy z byłym pracownikiem RB Lipsk

Na początku września Robert Graf opuścił Raków Częstochowa. Od tamtej pory mistrzowie Polski poszukują nowego dyrektora sportowego. „Medaliki” rozmawiają aktualnie z Marcelem Klosem.

Podczas letniego okna transferowego Raków Częstochowa przeprowadził aż trzynaście ruchów przychodzących. Do drużyna mistrza Polski trafili m.in. John Yeboah, Sonny Kittel czy Ante Crnac. Tydzień po zamknięciu rynku z klubem pożegnał się jednak Robert Graf, dotychczasowy dyrektor sportowy.

O takiej ewentualności media pisał już w maju. Na kilku pomysłach działacza Raków Częstochowa stracił spore pieniądze. Dodatkowo za część udanych transferów w dużej mierze odpowiadał Marek Papszun. W związku z tym „Medaliki” nie przedłużyły umowy z Grafem.

Na kilka tygodni od tamtych wydarzeń klub spod Jasnej Góry wciąż nie ma nowego dyrektora sportowego. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk, Raków Częstochowa prowadzi rozmowy z Marcelem Klosem, asystentem dyrektora generalnego we włoskiej Genoi. 34-latek ma doświadczenie w piłce na najwyższym poziomie.

W latach 2014-2018 Klos pełnił funkcję skauta w RB Lipsk, a od 2016 roku był nawet koordynatorem skautingu młodzieżowego. Następnie Niemiec pracował w HSV Hamburg oraz holenderskim Vitesse. Na ten moment nie wiadomo, czy Raków jest w stanie przekonać go do przenosin do Częstochowy.

Klos ma polskie korzenie i płynnie mówi w języku polskim. Środowisko uznaje go za duży talent. W Genoi pełni swoje obowiązki od lutego 2022 roku.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej