Inne ligi

Kamery nagrały reakcję amerykańskich gwiazd na gola Messiego. Mina Sereny Williams mówi wszystko [WIDEO]

Screen // Twitter / hardfootyvids

W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu Leo Messi zadebiutował w Interze Miami. Argentyńczyk wszedł na boisko z ławki podczas meczu z Cruz Azul (2:1), a w końcówce spotkania wpisał się na listę strzelców efektownym strzałem z rzutu wolnego. Strzałem, po którym w szał radości wpadły znane osobistości obecne na trybunach.

Tydzień – tyle od oficjalnego ogłoszenia transferu kibice Interu Miami czekali na debiut Leo Messiego w ich zespole. Argentyńczyk pojawił się na boisku w 54. minucie spotkania Leagues Cup z meksykańskim Cruz Azul, zmieniając Benjamina Cremaschiego. Na tablicy wyników widniał wówczas rezultat 1:0.

Niespełna 10 minut później zawodnicy Cruz Azul doprowadzili do wyrównania. Zespół Interu nie zamierzał jednak oddać zwycięstwa w pierwszej kolejce fazy grupowej LC. W doliczonym czasie gry sprawy w swoje ręce wziął właśnie Messi – argentyński gwiazdor podszedł do wykonania rzutu wolnego i… przymierzył kapitalnie, nie dając szans bramkarzowi rywali. Ostatecznie Inter wygrał 2:1.

Bramka Messiego wywołała szał radości kibiców Interu Miami zgromadzonych na trybunach. Pełne podziwu były także znane osobistości z USA (i nie tylko), również oglądające mecz na żywo, m.in. Kim Kardashian czy legendarna tenisistka Serena Williams. Z gola byłego gwiazdora Barcelony, wraz z rodziną cieszył się także David Bekcham, co uchwyciły kamery.

Kolejna okazję do występuj Messi będzie miał w nocy z wtorku na środę polskiego czasu. Wówczas w drugiej kolejce fazy grupowej Leagues Cup Inter Miami zmierzy się z Atlanta United.