Inne ligi

Kosmiczny sposób wrzucania piłki z autu. Irańczyk bliski pobicia rekordu Guinnessa

Nader Mohammadi to irański piłkarz, który na co dzień występuje w swojej rodzimej lidze. O 23-latku słyszał już nie jeden kibic piłkarski, gdyż obrońca jest jednym z najlepiej rzucających z autu piłkarzy na świecie.

Irańczyk od lipca 2018 roku jest piłkarzem 1-ligowego irańskiego klubu, Paykan FC. Regularnie występuje w swoim klubie, lecz nie miał jeszcze okazji zaprezentować się na arenie międzynarodowej w barwach swojej reprezentacji.

Gra w dość egzotycznej lidze nie przeszkodziła mu jednak w tym, aby stał się niezwykle popularny wśród kibiców na całym świecie. Nader Mohammadi zasłynął bowiem z niezwykłych rzutów piłki z autu.

W jednym ze styczniowych meczów udało mu się wyrzucić piłkę na odległość 55 yardów, a więc około 50 metrów i 29 centymetrów. Wynik ten sprawia, że Irańczyk jest już o włos od pobicia rekordu Guinnessa w najdłuższym wyrzucie piłki z autu.

Obecny rekord należy do duńskiego trenera, Thomasa Gronnemarka, który sprawił, że wyrzucona przez niego piłka poszybowała na odległość 51 metrów i 33 centymetrów. Wydaje się więc, że pobicie tego rekordu przez Mohammadiego jest jedynie kwestią czasu.