Ekstraklasa

Niesamowity gol w meczu Ekstraklasy. Imaz zdobył bramkę z połowy boiska [WIDEO]

Screen // Twitter / CANALPLUS_SPORT

W meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym boisku z Cracovią. Ozdobą spotkania była bramka zawodnika gospodarzy, Jesusa Imaza, który pokonał bramkarza rywali strzałem z połowy boiska.

Była 14. minuta spotkania. Jagiellonia budowała akcję od własnej połowy, a piłka w pewnym momencie trafiła do Jesusa Imaza. Wszyscy, łącznie z bramkarzem Cracovii, który wyszedł daleko przed bramkę, spodziewali się, że hiszpański pomocnik poda do jednego z kolegów. Zamiast tego błyskawicznie zdecydował się on na uderzenie niemal z połowy boiska. Uderzenie, które okazało się na tyle dobre, że piłka po chwili zatrzepotała w siatce bramki gości.

W drugiej połowie Cracovia doprowadziła do wyrównania. A właściwie zrobiła to Jagiellonia, bo gola samobójczego strzelił Taras Romanczuk. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.