Ekstraklasa

Dziennikarz zmiażdżył piłkarza Lecha Poznań. „To jest skandal […] Pozorant”

W programie „Poznań vs Warszawa” na kanale Meczyki.pl na YouTube Dawid Dobrasz wypowiedział się na temat gry „Kolejorza”. Mocno skrytykował szczególnie jednego zawodnika zespołu Mariusza Rumaka.

Lech Poznań w 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy sensacyjnie przegrał na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. „Kolejorz” tym samym bardzo utrudnił sobie sytuację w tabeli, w kontekście walki o mistrzostwo, choć porażki Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocłaaw sprawiły, że strata do drugiego i pierwszego miejsca nie uległa zmianie (na jej odrobienie czasu jednak coraz mniej).

Gra poznańskiego zespołu w ostatnich tygodniach bardzo często jest krytykowana. Krytykowana jest też indywidualna postawa niektórych zawodników.

Jednym z piłkarzy, któremu oberwało się od eksperta portalu Meczyki jest Adriel Ba Loua. – To, co prezentuje, to jest skandal – powiedział dziennikarz w programie „Poznań vs Warszawa” na kanale Meczyki.pl na YouTube.

– Ba Loua to jest pozorant. Co ten gość prezentuje? – dodał.

27-letni Iworyjczyk, o którym mowa, przeszedł do Lecha niemal trzy lata temu za 1,2 mln euro z Viktorii Pilzno. W tym sezonie wystąpił w 23 spotkaniach, w których strzelił pięć goli i zaliczył trzy asysty.