Wideo

FC Barcelona pewnie zmierza po mistrzostwo Hiszpanii. Dublet Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Do przerwy FC Barcelona demoluje Espanyol w miejscowych derbach, wygrywając na stadionie rywala aż 3:0. Dwa trafienia dla „Dumy Katalonii” zanotował Robert Lewandowski.

Pomimo skromnego zwycięstwa Realu Madryt nad Getafe FC Barcelona już w niedzielę może świętować mistrzostwo Hiszpanii. Po 45 minutach meczu z Espanyolem podopieczni Xaviego prowadzą aż 3:0 i nic nie wskazuje na to, aby lokalny przeciwnik miał odrobić straty. Jeśli „Blaugrana” zgarnie komplet punktów, po raz pierwszy od sezonu 2018/2019 zatriumfuje w LaLiga.

Już po 11 minutach gry Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał świetne podanie od Alejandro Balde i z najbliższej odległości pokonał bramkarza Espanyolu. Chwilę później boczny obrońca podwyższył prowadzenie FC Barcelony.

Jeszcze przed przerwą Lewandowski powiększył swoją przewagę nad Karimem Benzemą w klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. Tym razem polski napastnik wykończył akcję Raphinhi.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.