Puchar Polski

Mocne słowa Ivana Djurdevicia. Trener Śląska grzmi po wysokiej porażce z drugoligowcem

Screen // YouTube / Śląśk Wrocław

W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski Śląsk Wrocław przegrał sensacyjnie z KKS-em Kalisz. Piłkarze Ivana Djurdjevicia nie sprostali rywalom na co dzień występującym w drugiej lidze, ulegając im aż 0:3. Szkoleniowiec zespołu z Wrocławia po zakończeniu gry nie szczędził mocnych słów.

Przed meczem Śląsk Wrocław stawiany był w roli zdecydowanego faworyta. Jednak jeszcze w pierwszej połowie jego piłkarze przekonali się, że rywal grający na co dzień dwa poziomy ligowej niżej, może być groźny. Już w 20. minucie KKS Kalisz na prowadzenie wyprowadził Kasjan Lipkowski. Po chwili, dokładnie w 21. minucie gola na 2:0 strzelił Michał Borecki. A gdy wszyscy myśleli, że emocje przed przerwą się zakończyły, w 44. minucie bramkę na 3:0 zdobył Mateusz Gawlik.

W drugiej połowie spotkania zawodnicy KKS-u kolejnych goli już nie strzelili, ale bramki nie zdobyli także gracze Śląska. To oznaczało, że sensacyjny wynik stał się faktem, a drugoligowiec z Kalisza awansował do półfinału Pucharu Polski. Nie dziwne więc, że po zakończeniu gry trener gości był wściekły. – Samo przepraszam tu nie wystarczy. My nie tylko przegraliśmy, my ob******my zbroję. Nigdy nie widziałem swojego zespołu tak ob*****go – powiedział Ivan Djurdjević, cytowany przez Piotra Janasa na Twitterze.