Ekstraklasa

Były trener m.in. PSG zaoferowany klubom Ekstraklasy! Chodzi o dwa zespoły

Luis Fernandez, w przeszłości prowadzący m.in. PSG czy reprezentację Izraela, może zostać trenerem jednego z klubów Ekstraklasy. Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu Sportowe Fakty WP, usługi francuskiego szkoleniowca zostały zaproponowane Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok.

W 244 meczach Luis Fernandez prowadził przed laty PSG. W latach 1994-1996 paryski zespół rozegrał pod jego wodzą 113 spotkań, natomiast w latach 2000-2003 131 meczów. Poza tym Francuz z hiszpańskim paszportem ma na koncie pracę m.in. w Athletic Bilbao, Realu Betis czy Espanyolu Barcelona. Ale to nie wszystko – 63-latek był także selekcjonerem Izraela i Gwinei, a od sierpnia 2017 do czerwca 2018 był koordynatorem skautingu młodzieżowego w PSG.

Trzeba przyznać, że trenera z takim CV dawno w Polsce nie było. Ale niedługo może się to zmienić. Piotr Koźmiński z portalu Sportowe Fakty WP informuje, że Fernandez został zaoferowany dwóm klubom Ekstraklasy – Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok, które ostatnio grają poniżej oczekiwań.

„Od dłuższego czasu Fernandez jest ekspertem telewizyjnym, pracuje dla stacji Bein Sport (był między innymi wysłannikiem tej stacji w Katarze). Jak jednak słyszymy, chciałby wrócić na ławkę trenerską, a pieniądze nie są w tym momencie dla niego najważniejsze. To z kolei oznacza, że prawdopodobnie nie byłby poza finansowym zasięgiem polskich klubów” – pisze Piotr Koźmiński.