Polacy za granicą

Mateusz Klich z golem w debiucie w D.C. United. Precyzyjny strzał z dystansu [WIDEO]

Screen // Twitter / MLS

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Mateusz Klich zaliczył debiut w D.C. United. Debiut wymarzony, bo ze strzelonym golem. Drużyna Polaka pokonała Toronto FC (3:2).

Mateusz Klich został zawodnikiem D.C. United 31 stycznia bieżącego roku. Wcześniej okazji do oficjalnego debiutu jednak nie miał, ponieważ w Stanach Zjednoczonych trwała przerwa w rozgrywkach piłkarskich. Okazja ta nadeszła minionej nocy, gdy zespół polskiego pomocnika mierzył się z Toronto FC.

Klich wyszedł w pierwszym składzie i od razu pokazał, że zasluguje na miejsce w podstawowej jedenastce. Już w 13. minucie spotkania polski pomocnik zdecydował się na uderzenie z dystansu, którym pokonał bramkarza rywali.

Szansę na kolejny występ Klich będzie miał w niedzielę 5 marca. Wówczas jego drużyna zagra z Columbus Crew.