Hiszpania

Media: Są wstępne przewidywania co do absencji Pedriego. Katastrofalne wieści dla Barcelony

grafika: własna/Krótka Piłka

W czwartek FC Barcelona zremisowała w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy z Manchesterem United. Z powodu urazu Pedri musiał opuścić plac gry jeszcze przed przerwą. Kontuzja Hiszpana może wykluczyć go z kilku kluczowych spotkań.

Prawdziwe emocje na Camp Nou rozpoczęły się dopiero w drugiej odsłonie widowiska. W 50. minucie gry Davida de Geę pokonał Marcos Alonso. Gol ten nie podciął skrzydeł „Czerwonym Diabłom”, które chwilę później prowadziły już 2:1. Ostatecznie pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy zakończył się remisem 2:2.

Pod koniec pierwszej połowy spotkania plac gry opuścić musiał Pedri. Błyskawicznie ustalono, że młody gwiazdor FC Barcelony nabawił się kontuzji prawego uda. Wstępne rokowania dotyczący okresu rekonwalescencji wprawiają w niepokój.

Jak poinformował hiszpański dziennikarz Javi Miguel, 20-latka może czekać nawet miesięczna przerwa. Jeśli te przewidywania się sprawdzą, Pedri opuści m.in. starcie rewanżowe z Manchesterem United oraz dwa derbowe mecze z Realem Madryt. Dokładną diagnozę klub przekaże mediom po piątkowych badaniach.

Pedri jest jednym z ulubieńców Xaviego. Młody pomocnik wystąpił w tym sezonie już w trzydziestu spotkaniach FC Barcelony, strzelając w tym czasie siedem goli.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.