Polacy za granicą

Robert Lewandowski pobił kolejny rekord. Polak wyprzedził m.in. legendę Bundesligi

Fot. Screen/ Twitter

W sobotę Bayern Monachium przegrał z FSV Mainz 1:3. Jedyną bramkę dla mistrzów Niemiec strzelił Robert Lewandowski. Gol ten był 18. wyjazdowym trafieniem Polaka w tym sezonie Bundesligi.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali w Moguncji bardzo słabe zawody. W ostatecznym rozrachunku porażka z FSV Mainz nic nie zmienia, ponieważ Bayern Monachium zagwarantował sobie kolejny triumf w lidze już wcześniej.

„Die Nullfünfer” bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Goście byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym golem, którego autorem był Robert Lewandowski. W dalszej fazie gry obejrzeliśmy jeszcze jedno trafienie, autorstwa FSV Mainz.

Kapitan reprezentacji Polski otrzymał od Choupo-Motinga podanie w polu karnym i bardzo umiejętnie pozbył się krycia obrońcy, po czym bezlitośnie wykończył akcję.

https://twitter.com/WujaJurek/status/1520406003396841472

Dla Lewandowskiego był to 34. gol w tym sezonie Bundesligi. Gwiazdor Bayernu Monachium najprawdopodobniej nie pobije już swojego rekordu bramek w jednej kampanii tych rozgrywek, który sam ustalił przed rokiem. „Lewy” musiałby pokonać bramkarzy rywali aż ośmiokrotnie w dwóch ostatnich kolejkach.

Mimo to 33-latek może pochwalić się innym osiągnięciem. Gol przeciwko FSV Mainz był jego 18. wyjazdowym trafieniem w aktualnych rozgrywkach. Oznacza to, że Polak przegonił w tej klasyfikacji Juppa Heynckesa i Timo Wernera.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.