Polacy za granicą

Media: Nicola Zalewski stracił zaufanie Jose Mourinho. AS Roma wyceniła polskiego piłkarza

Fot. Paweł Jerzmanowski

Od rozpoczęcia nowego sezonu Serie A Nicola Zalewski stracił miejsce w wyjściowym składzie AS Romy. Zdaniem włoskich mediów klub ze stolicy Italii rozważa sprzedaż Polaka.

Nicola Zalewski występuje w barwach AS Romy od 2018 roku. Wahadłowy został włączony do dorosłej kadry „Giallorossich” dwa sezony temu. W tym czasie zdołał wystąpić w 82 meczach. Polak zagrał m.in. w finałach Ligi Konferencji oraz Ligi Europy.

21-latek przez długi czas był ulubieńcem Jose Mourinho. W aktualnej kampanii Serie A Zalewski stracił jednak miejsce w wyjściowej jedenastce. W dotychczasowych dziesięciu kolejkach zaledwie trzy raz rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie, a czterokrotnie został całkowicie pominięty.

Zdaniem portalu calciomercato.it, AS Roma nie będzie stawiać oporów przed sprzedażą polskiego zawodnika. W podobnej sytuacji znajduje się jego konkurent, Leonardo Spinazzola (Włoch zmaga się z licznymi urazami i jego kontrakt nie zostanie przedłużony). Mourinho ma być niezadowolony z gry prezentowanej przez obu piłkarzy.

Kontrakt Zalewskiego wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu. Władze drużyny z Rzymu zgodzą się przyjąć oferty w wysokości około piętnastu milionów euro. W przeszłości 12-krotny reprezentant Polski znajdował się na radarze klubów z Premier League oraz Bundesligi.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.