Polacy za granicą Włochy

Zespół Recy ma nowego trenera. Metody motywacji, jakich używał w przeszłości, mogą szokować

Fot. fccrotone.it

Serse Cosmi w poniedziałek został przedstawiony, jako nowy trener Crotone. Zatrudnienie 62-latka przez włoskiego średniaka w Polsce pewnie nikogo zbytnio by nie obeszło, gdyby nie fakt, że będzie on szkoleniowcem Arkadiusza Recy. I gdyby nie fakt, że ten urodzony w Perugii pan słynie z kontrowersyjnych i – mówiąc delikatnie – niecodziennych metod motywacyjnych.

Crotone Football Club ogłasza, że nowym trenerem pierwszego zespołu został Serse Cosmi. Nowy szkoleniowiec Rossoblu podpisał kontrakt do końca czerwca 2021 roku – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Crotone. Klub z Kalabrii zawarcie umowy z nowym trenerem ogłosił w poniedziałek. Niedługo potem media społecznościowe zalały informacje o nietypowych metodach 62-latka, znanych z m.in. klubów niższych lig.

Zespół Recy ma nowego trenera. Jego metody motywacji szokują

Szereg dość dziwnych metod w swoim artykule na temat Cosmiego wymienił Tobiasz Kubocz z portalu Meczyki.pl. Najbardziej w oczy rzucają się dwie, obydwie dotyczące motywowania piłkarzy. Pierwsza z nich narodziła się, gdy Cosmi prowadził czwartoligowe Pontevecchio. Wówczas przed meczem zdecydował się on puścić piłkarzom film pornograficzny. Co ciekawe, metoda, która wzbudziła u zawodników wiele śmiechu, prawdopodobnie przyniosła efekt, bo mecz, przed którym Cosmi zafundował im „seans”, wygrali.

Cosmi zdecydował się więc iść krok dalej. Skoro tak dobrze zadziałał sam film, trener zaczął zabierać piłkarzy do klubów ze striptizem. Ta metoda przynosiła jednak różne efekty.

Fot. fccrotone.it

Nie wiadomo, jakie metody motywacyjne Cosmi zastosuje w Crotone, dla którego w tym sezonie Arkadiusz Reca rozegrał 21 spotkań ligowych. Wiadomo jednak, że muszą być one skuteczne, ponieważ obecnie nowy zespół 62-latka zajmuje ostatnie miejsce w lidze, tracąc do bezpiecznej pozycji 8 punktów.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.