Polacy za granicą Włochy

Katastrofalna kontuzja Pawła Dawidowicza. Polski obrońca poznał diagnozę

Paweł Dawidowicz zerwał więzadła krzyżowe w kolanie – ogłosił Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl. Dla środkowego obrońcy jest to tragiczna wiadomość, zwłaszcza że ostatnio przeżywał bardzo dobry czas zarówno w klubie, jak i w reprezentacji. W obliczu takiego urazu należy oczekiwać około półrocznej przerwy w grze.

26-latek w tym sezonie spisywał się naprawdę dobrze. We włoskiej serie A opuścił tylko jedno spotkanie i był znaczącą postacią w Hellasie Verona. Ponadto wydawało się, że również w reprezentacji Paulo Sousy będzie w najbliższym czasie pewniakiem do gry obok Jana Bednarka i Kamila Glika.

Niestety ostatnie zwycięstwo z Venezią okazało się dla niego bardzo kosztowne. Wraz z kolegami zdołał odwrócić losy spotkania i, mimo że przegrywali 0:3, to ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:3. Paweł Dawidowicz już w okolicach 70. minuty doznał bardzo poważnego urazu, jednak dotrwał na placu gry do ostatniego gwizdka.

Pierwsza diagnoza została postawiona w niedzielę. Wtedy obrońca dowiedział się, że najprawdopodobniej zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. We wtorek po wizycie u Pierpaolo Marianiego w klinice Villa Stuart w Rzymie już nikt nie miał wątpliwości, że obrońcę czeka bardzo długa przerwa.

Wydaje się, że kontuzja przydarzyła się reprezentantowi Polski w najgorszym możliwym momencie. Według informacji Tomasza Włodarczyka menedżerowie z agencji INNfootball byli w trakcie rozmów z klubami z Włoch oraz Anglii na temat ewentualnego transferu obrońcy. Kwota, o jakiej rozmawiano to około 15-20 milionów euro.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713