Reklama
Hiszpania Niemcy Polacy za granicą

Bayern wyznaczył ostateczny termin dotyczący Lewandowskiego. Barcelona musi się spieszyć

Screen: YouTube/FC Bayern München

Wciąż nie wiadomo, gdzie Robert Lewandowski zagra w przyszłym sezonie. We wtorek kapitan reprezentacji Polski stawi się na pierwszym treningu Bayernu Monachium. Możliwe jednak, że będzie to jeden z ostatnich treningów 33-latka w niemieckim zespole.

Robert Lewandowski we wtorek stawi się na pierwszym treningu Bayernu Monachium przed nowym sezonem. We wtorek monachijczycy rozpoczną bowiem przygotowania do rozgrywek Bundesligi. Długo wydawało się więc, że właśnie do 12 lipca wyjaśni się przyszłość kapitana reprezentacji Polski, o którego sprowadzenie od dłuższego czasu zabiega FC Barcelona.

Wiadomo, że szefowie „Dumy Katalonii” złożyli już Bayernowi trzy oficjalne oferty za Lewandowskiego. Władze mistrzów Niemiec wszystkie te oferty jednak odrzucili – ich stanowisko jest jasne, nie sprzedadzą swojego najlepszego strzelca za mniej, niż 55 mln euro. Dla Barcy, która od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi, wyłożenie takiej kwoty za 33-letniego napastnika jest sporym problemem i barierą trudną do przeskoczenia. Szczególnie, że za chwilę ma ona zapłacić 75 mln euro za Raphinhę (Barcelona miała się już ostatecznie porozumieć z Leeds United, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ). Nie jest to jednak bariera niemożliwa do pokonania – niebawem z Hiszpanii ma nadejść kolejna, ostateczna oferta.

Odpowiedź na finałową propozycję Barcelony powinniśmy poznać dość szybko. Jak twierdzi Gerard Romero, dziennikarz doskonale poinformowany w kwestiach związanych z katalońskim klubem, przyszłość Lewandowskiego wyjaśni się do najbliższej soboty. Właśnie wtedy na Allianz Arenie odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny, jaką Julian Nagelsmann będzie prowadził w najbliższym sezonie. Szefowie Bayernu chcą więc, aby do czasu tej prezentacji przyszłość Lewandowskiego była ostatecznie wyjaśniona – jego obecność na stadionie Bayernu podczas prezentacji prawdopodobnie będzie oznaczać, że do transferu do Barcelony na pewno w tym okienku nie dojdzie.

https://twitter.com/gerardromero/status/1546476038858973186?s=20&t=eKicHb5HYX3P0Oitq3hrlw
Reklama