Anglia

Pojawił się faworyt na nowego trenera Liverpoolu. „The Reds” chcą iść drogą Manchesteru United

Po zakończeniu sezonu Juergen Klopp przestanie pełnić funkcję trenera Liverpoolu. Zdaniem „The Times” miejsce Niemca na Anfield Road ma zająć Arne Slot z Feyenoordu.

Juergen Klopp został szkoleniowcem Liverpoolu w 2015 roku. Niemiecki trener trafił na Anfield Road z nadzieją na odbudowanie dawnej marki znajdującego się w kryzysie zespołu. Podczas kadencji charyzmatycznego menadżera „The Reds” nawiązali do swoich największych sukcesów sprzed lat.

W ostatnim czasie do gabloty Liverpoolu trafiły trofea m.in. za wygranie Premier League oraz Ligi Mistrzów. Drużyna Kloppa przez wiele sezonów godnie rywalizowała z Manchesterem City na krajowym podwórku oraz w europejskich pucharach, dwukrotnie ulegając Realowi Madryt w finale Champions League.

Pod koniec stycznia Klopp niespodziewanie ogłosił, że zamierza opuścić klub po zakończeniu aktualnych rozgrywek. W mediach od razu pojawiły się spekulacje na temat nazwiska następcy Niemca. Wśród kandydatów najczęściej wymieniano Xabiego Alonso.

Hiszpan potwierdził jednak chęci kontynuowania swojej pracy w Bayerze Leverkusen. Zdaniem Paula Joyce’a z „The Times” na ten moment zarząd Liverpoolu najpoważniej rozważa zatrudnienie Arne Slota z Feyenoordu Rotterdam. W ostatnim czasie „De Club van het Volk” zdobył mistrzostwo Eredivisie oraz Puchar Holandii.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.