Kadra

Probierz poleciał na spotkanie z potencjalnym debiutantem. Borek przekazał szczegóły

Fot. Paweł Jerzmanowski (Michał Probierz podczas meczu z Wyspami Owczymi (12.10.2023) (Thorshavn))
Fot. Paweł Jerzmanowski

W najbliższym czasie Michał Probierz spotka się z Mateuszem Boguszem. Selekcjoner ma również obejrzeć z wysokości trybun mecz zawodnika Los Angeles FC.

Już na początku czerwca reprezentacja Polski rozegra ostatnie mecze towarzyskie przed rozpoczęciem EURO 2024. Kontrolnymi przeciwnikami biało-czerwonych będą Ukraina oraz Turcja. W najbliższych tygodniach Michał Probierz przejdzie przez intensywny proces selekcji kadry na turniej.

Jak ujawnił niedawno opiekun drużyny narodowej, na jego liście znajduje się ponad stu piłkarzy, którzy mogą znaleźć się w kadrze na mistrzostwa Europy. Na antenie Kanału Sportowego Mateusz Borek ujawnił nazwisko potencjalnego debiutanta w reprezentacji Polski. Ma nim być Mateusz Bogusz.

Dostałem taką informację, że Michał Probierz jest za Oceanem. Słyszę, że chyba poleciał oglądać i spotkać się Mateuszem Boguszem. Na dzisiaj to realny kandydat do tego, żeby powołać go do reprezentacjipowiedział Borek.

Bogusz w lutym rozpoczął swój drugi sezon w Major League Soccer. Pod koniec ubiegłego roku jego Los Angeles FC przegrało w finale rozgrywek z Columbus Crew. Sam Polak jest kluczowym graczem zespołu prowadzonego przez Stevena Cherundolo.

W aktualnej kampanii ligowej 22-latek zagrał we wszystkich 9 meczach. Chociaż wcześniej Bogusz wystawiany był w linii pomocy, to na ten moment Amerykanin częściej wystawia go w ataku. Takie rozwiązanie przyniosło LAFC już 3 gole.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.