Ligi zagraniczne

Ronaldo zarzuca kłamstwo naczelnemu „France Football”. „Skłamał, by użyć mojego nazwiska do promocji siebie i gazety”

Cristiano Ronaldo
Screen: YouTube/Manchester United

Pascal Ferre – redaktor naczelny „France Football” w wywiadzie dla „The Times” stwierdził, że największą ambicją Cristiano Ronaldo jest zdobycie większej liczby Złotych Piłek od Leo Messiego. Jednak piłkarz Manchesteru United zdecydowanie zaprzeczył tym doniesieniom. Ponadto Portugalczyk stwierdził, że dziennikarz skłamał, aby wypromować gazetę oraz plebiscyt.

Redaktor naczelny France Football przed galą przyznania Złotej Piłki stwierdził, że Cristiano Ronaldo wyznał mu, że jego najważniejszym celem jest zdobycie większej liczby wyróżnień od Lionela Messiego. Sam zainteresowany uważa jednak, że taka rozmowa nie miała miejsca. W celu sprostowania całej sytuacji postanowił opublikować na swoim Instagramie szczery wpis.

– Dzisiejsza sytuacja wyjaśnia, dlaczego Pascal Ferre powiedział w zeszłym tygodniu, że moją jedyną ambicją było zakończenie kariery z większą liczbą Złotych Piłek od Leo Messiego. Ferre skłamał, by użyć mojego nazwiska do promocji siebie i gazety, w której pracuje. Niedopuszczalne, by osoba odpowiedzialna za przyznanie tak prestiżowej nagrody mogła kłamać w taki sposób. To całkowity brak szacunku dla kogoś, kto zawsze szanował „France Football” i Złotą Piłkę. A dziś znów skłamał – tłumaczył moją nieobecność na gali rzekomą kwarantanną – napisał Ronaldo.

– Zawsze chcę pogratulować zwycięzcom w sportowej rywalizacji w duchu fair play. Robię to, bo nigdy nie jestem przeciwko komuś innemu. Wygrywam dla siebie, klubów, które reprezentuje, oraz tych, którzy mnie kochają. Z nikim nie walczę – dodał.

– Moją największą ambicją jest zdobywanie trofeów dla moich klubów i reprezentacji Portugalii. Największą ambicją dla mnie jest też stanowienie dobrego przykładu dla wszystkich, którzy są lub chcą być zawodowymi piłkarzami. Największą ambicję stanowi dla mnie pozostawienie swojego nazwiska zapisanego złotymi zgłoskami w historii światowego futbolu. Zakończę stwierdzeniem, że skupiam się na następnym meczu Manchesteru United i na wszystkim, co możemy zdobyć. Reszta? To tylko reszta… – zakończył piłkarz.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713