Reklama
Anglia

Cristiano Ronaldo ma tylko jeden cel w swojej karierze. „Powiedział mi o tym”

Cristiano Ronaldo
Screen: YouTube/Manchester United

Wielkimi krokami zbliża się rozstrzygnięcie tegorocznej edycji plebiscytu Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza roku 2021. Jednym z faworytów do zgarnięcia wyróżnienia jest Lionel Messi, który od lat rywalizuje z Cristiano Ronaldo o miano najlepszego piłkarza na świecie. Redaktor naczelny „France Football” stwierdził, że Portugalczyk ma na tym punkcie obsesję.

Przez lata to właśnie Ronaldo i Messi zbierali kolejne Złote Piłki. Spowodowało to, że ten pierwszy zgarnął ich pięć, a drugi sześć. Jednak wydaje się, że już niedługo kolekcja Argentyńczyka się powiększy, ponieważ jest faworytem do zgarnięcia tego wyróżnienia za mijający rok.

Pascal Ferre – redaktor naczelny France Football w wywiadzie dla Times stwierdził, że celem napastnika Manchesteru United jest zdobycie większej liczy Złotych Piłkę od Messiego. Portugalczyk od lat znany jest ze swojej obsesji wygrywania. Nie dziwi więc, że i w tej dziedzinie chciałby być najlepszy na świecie.

– Cristiano Ronaldo ma tylko jedną ambicję, a jest nią zakończenie kariery z większą liczbą Złotych Piłek niż Leo Messi. Wiem o tym, ponieważ mi to powiedział – stwierdził Pascal Ferre.

Zwycięzcę plebiscytu Złotej Piłki poznamy wieczorem 29 listopada. Transmisja z gali będzie dostępna na antenie TVP Sport, a rozpocznie się ona o 20:30. Wśród nominowanych jest także Robert Lewandowski, który najprawdopodobniej zajmie drugie miejsce.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713