Ligi zagraniczne

Obraniak wytypował podium Złotej Piłki. „Miał na zespół większy wpływ niż Lewandowski na Bayern”

Ludovic Obraniak
Screen: YouTube/Free Ligue 1

Już dziś poznamy tegorocznego zwycięzcę Złotej Piłki. Swoje zdanie na temat tego, kto powinien otrzymać ten laur, wyraził Ludovic Obraniak. Według 34-krotnego reprezentanta Polski trofeum należy się Karimowi Benzemie.

W gronie głównych kandydatów do zgarnięcia Złotej Piłki wymienia się między innymi Lionela Messiego, Karima Benzemę, Mohameda Salaha, Jorginho czy Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium jest jednym z faworytów do sięgnięcia po renomowaną nagrodę. Ceremonia wręczenia tego wyróżnienia odbędzie się w poniedziałek 29 listopada w paryskim Theatre du Chatelet.

„W tym roku Złotą Piłkę dałbym Benzemie”

Według doniesień medialnych rywalizacja o zwycięstwo rozstrzygnie się między Messim a Lewandowskim. Zarówno Polak, jak i Argentyńczyk są najczęściej wymieniani jako potencjalni laureaci tegorocznego plebiscytu. Jeśli wierzyć prasie, różnica w liczbie punktów będzie bardzo mała.

Ludovic Obraniak podczas audycji na kanale „L’Equipe” wskazał, komu wręczyłby Złotą Piłkę. Były piłkarz między innymi Lille, Metz czy Bordeaux chciałby, aby nagroda trafiła do Karima Benzemy. Swoje zdanie na ten temat wyraził w następujący sposób.

– W tym roku Złotą Piłkę dałbym Benzemie. Karim wrócił do reprezentacji Francji, co było wielkim wydarzeniem, miał super rok, wygrał zresztą z reprezentacją Ligę Narodów. Chociaż Real Madryt miał najmniej udany sezon z ostatnich lat, to on był jednak osobą, która niosła ten klub – ocenił Ludovic Obraniak.

– Miał na zespół większy wpływ niż Lewandowski na Bayern, czy Messi na Barceloną czy PSG – podsumował.

Obraniak powiedział również, kogo umieściłby na pozostałych miejscach podium. Według niego druga lokata należy się Robertowi Lewandowskiego. Natomiast na trzeciej pozycji widziałby Lionela Messiego.

Źródło: L’Equipe

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.