Kadra

Polska zdecydowanie wygrała z Andorą. Matty Cash zadebiutował w kadrze [OCENY]

Piotr Zieliński

Polacy w przedostatnim spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 pewnie pokonali Andorę 4:1. Jednak większość oczu nie była skupiona na wyniku, lecz na debiutującym Cashu, Jak spisał się nowy reprezentant Polski? Zapraszamy na oceny.

Wojciech Szczęsny – Dobrze spisywał się na przedpolu. Przy bramce dla Andory raczej bez winy, zawiedli go obrońcy, którzy mogli zatrzymać ten centrostrzał. Ocena: 6

Bartosz Bereszyński – Toczył zacięte walki z Alaezem, z których najczęściej wychodził zwycięsko lub był faulowany. W drugiej połowie grał nieco wyżej i częściej dośrodkowywał. Ocena: 6

Kamil Glik – Po faulu na nim z boiska wyleciał Fernandez. Odnajdywał się w polu karnym rywali, gdy piłka była dośrodkowana ze stałych fragmentów gry. Ocena: 6,5

Maciej Rybus – Dobrze współpracował z Przemysławem Frankowskim na lewej flance. W drugiej odsłonie spotkania znacznie mniej aktywny. Ocena: 6

Kamil Jóźwiak – Zanotował asystę przy bramce na 1:0, a już chwile później już sam cieszył się z gola. Widać, że czuje się jak ryba w wodzie przeciwko słabszym rywalom, z którymi może wygrywać pojedynki. Ocena: 7,5

Grzegorz Krychowiak – Przerywał większość akcji rywali na wczesnym etapie ich kreowania. Popełniał zbyt dużo niepotrzebnych fauli. Mało widoczny w rozegraniu. Ocena: 5,5

Piotr Zieliński – Stawiał stempel na każdej akcji Polaków. W 47. minucie bardzo dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, lecz swoją szansę zmarnował Arkadiusz Milik. Kolejny dobrze wykonany przez niego stały fragment gry przyniósł już gola Roberta Lewandowskiego. Ocena: 7,5

Mateusz Klich – Wdawał się w niepotrzebne przepychanki w środku pola, za co zarobił żółtą kartkę. W 14. minucie nie wykorzystał dogodnej sytuacji w polu karnym rywali. Ocena: 6

Przemysław Frankowski – Kapitalne dośrodkował do Jóźwiaka, co poskutkowało podwyższeniem wyniku na 2:0. W pierwszej połowie jego stroną toczyło się większość akcji Polaków. Raz po raz posyłał celne wrzutki w pole karne gospodarzy. Ocena: 7

Arkadiusz Milik – Zdobył swojego pierwszego gola w reprezentacji w tym roku. W drugiej połowie świetnie wbiegł za plecy obrońców i pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam, lecz sędzia dopatrzył się w spalonego. Ocena: 7

Robert Lewandowski – Szybko wpisał się na listę strzelców, a potem dołożył do tego asystę przy golu Milika. W końcówce dopisał również trafienie głową i po raz kolejny pokazał, kto w tej drużynie jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek. Ocena: 8,5

Rezerwowi

Matty Cash – W 71. dobrze podłączył się do akcji ofensywnej, lecz jego dośrodkowanie wyłapał bramkarz gospodarzy. Wnosił sporo kreatywności po prawej stronie boiska. Można było dostrzec, że wyróżniał się szybkością podejmowania decyzji oraz precyzją. Ocena: 7