Transfery

Wiadomo już, co dalej z karierą Eriksena. W grę wchodzi transfer do dwóch klubów

Christian Eriksen
Screen: YouTube/Inter

Christian Eriksen wciąż nie wrócił do gry w piłkę po tym, jak podczas spotkania między Danią a Finlandią na Euro 2020 jego serce stanęło. Jak donosi „La Gazzetta dello Sport” piłkarz chciałby znów zawodowo uprawiać sport.

Każdy kibic, który oglądał spotkanie, podczas którego Eriksen padł na murawę niczym rażony piorunem, zapamięta te obrazki do końca życia. Na szczęście ratownicy medyczni zdołali uratować Duńczykowi życie i po wszczepieniu kardiowertera-defibrylatora, wraca do pełnej sprawności.

Jak informuje „La Gazzetta dello Sport” serce pomocnika było monitorowane przez ostatnie kilka miesięcy i lekarze nie zaobserwowali w jego pracy żadnych niepokojących sygnałów. Teraz Duńczyk koncentruje się na treningach, które pozwolą mu wrócić do formy, którą prezentował przed Mistrzostwami Europy.

Pomocnik chciałby również wznowić swoją karierę piłkarską, jednak gra z takim urządzeniem jest we Włoszech zabroniona. Powoduje to, że nie zobaczymy go więcej w koszulce Interu, w którym grał przed ujawnieniem wady serca. Teraz Eriksenowi pozostaje znalezienie klubu, grającego na co dzień w rozgrywkach, których regulamin pozwala na grę takim piłkarzom.

Zainteresowane usługami 29-latka są przede wszystkim dwa kluby – Ajax Amsterdam oraz Odense Boldklub. W pierwszym występuje już Daley Blind, który również ma kardiowerter-defibrylator. Z kolei przenosiny do tego drugiego oznaczałyby powrót do ojczyzny, który byłby korzystny dla jego zdrowia.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713