Wideo

Piękna asysta piętą Adama Buksy! Polak strzelił też czternastego gola w sezonie [WIDEO]

Screen: Twitter/xyz – New England Revolution

Drużyna DC United przegrała z New England Revolution 2:3. Jedną z bramek dla gości zdobył Adam Buksa, dla którego było to już 14. trafienie w tym sezonie MLS. Reprezentant Polski popisał się także cudowną asystą.

Jako pierwsi drogę do siatki znaleźli gospodarze. W 51. minucie rywalizacji gola strzelił Nigel Robertha. Nie trzeba było jednak długo czekać na odpowiedź przyjezdnych, którzy kwadrans później byli już na prowadzeniu.

Show Adama Buksy

Do wyrównania w 61. minucie spotkania doprowadził Adam Buksa. Polski napastnik wykorzystał celne dośrodkowanie Thomasa McNamary i precyzyjnym strzałem głową ulokował futbolówkę w bramce. Było to jego 14. trafienie w tym sezonie MLS. Polak w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek zajmuje 7. miejsce. Liderujący Ola Kamara zdobył do tej pory 17 bramek.

Remis na tablicy wyników widniał tylko i wyłącznie przez kilka chwil. W 64. minucie Carles Gil wyprowadził New England Revolution na prowadzenie. Nie był to jednak ostatni cios zadany przez gości.

W 79. minucie drogę do siatki znalazł Gustavo Bou. Wówczas piłkę dostarczył mu piętą Adam Buksa, który najpierw skupił na sobie uwagę kilku obrońców rywali. Gospodarze zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki w doliczonym czasie gry za sprawą trafienia Ramona Abili. DC United 2:3 New England Revolution.

Dzięki temu zwycięstwu New England Revolution umocniło się na fotelu lidera. Zespół, którego barw broni Adam Buksa ma teraz 20 punktów przewagi nad Nashville FC. Klub z Foxborough po 31. spotkaniach zgromadził na swoim koncie 69 oczek, dzięki czemu zapewnił sobie udział w fazie play-off tamtejszych rozgrywek.