Niemcy Polacy za granicą

Lothar Matthaus wbił szpilkę Robertowi Lewandowskiemu. Wrócił do plotek o transferze do Realu Madryt

grafika: własna/Krótka Piłka

W ostatnim czasie niemieckie media sugerowały, że Robert Lewandowski jest niezadowolony z sytuacji w Bayernie Monachium. Głos w tym temacie zabrał Lothar Matthaus. Legendarny piłkarz Bawarczyków stwierdził, że Polak powinien najpierw zrobić sobie rachunek sumienia.

Z dnia na dzień pojawiają się nowe wiadomości dotyczące Roberta Lewandowskiego. Frustracja 33-latka narasta od dłuższego czasu, z powodu zachowania Bayernu Monachium. „Die Roten” nadal nie przedstawili Polakowi oferty przedłużenia umowy. Dodatkowo publicznie przyznali się do obserwowania sytuacji Erlinga Haalanda, co przeszkadza snajperowi.

Po tym, jak Hasan Salihamidzić przyznał, że monitoruje Norwega w niemieckich mediach ruszyła lawina plotek, dotyczących ewentualnego transferu 21-latka do Monachium.

To miało szczególnie rozsierdzić Lewandowskiego. Wielokrotnie spekulowano już na temat odejścia Polaka z klubu. Głos w tej sprawie zabrał Lothar Matthaus.

„Polak nie powinien się tym denerwować, zwłaszcza że on sam w przeszłości badał możliwość odejścia do Realu za pośrednictwem swoich doradców”

Stwierdził legendarny piłkarz.

„Dzięki doradcom czy członkom rodziny można dowiedzieć się, co planuje Haaland. Jak długo chce zostać w Dortmundzie i czy wyobraża sobie zmianę klubu w Bundeslidze”

Dodał.