Polacy za granicą

Lokomotiw zaczepia Krychowiaka. Kibice oburzeni

Grzegorz Krychowiak // Fot. FK Krasnodar

Grzegorz Krychowiak niedawno zmienił Lokomotiw Moskwa na FK Krasnodar. Polak odszedł, bo nie mógł dogadać się z nowymi władzami w stołecznym klubie. Teraz jego były zespół zadrwił z niego na Twitterze. W obronie pomocnika stanęli jednak kibice.

W niedzielę doszło do starcia Lokomotiwu z Krasnodarem. W składzie gości znalazł się oczywiście Krychowiak, dla którego był to powrót na znane boisko. Jego obecność na murawie na niewiele się jednak zdała. Aktualny zespół Polaka przegrał starcie 1-2.

Po spotkaniu na Twitterze „Parowozów” ukazał się wpis, który wyraźnie uderzał w 31-latka. Znajdowały się w nim zdjęcia, na których przegrywał pojedynki, lub reagował na stracone gole swojej drużyny. Dodatkowo w opisie napisano: – Wybieraj właściwe barwy.

Wyraźny pstryczek w stronę Krychowiaka wyraźnie nie spodobał się kibicom Lokomotiwu. Polak był w końcu przez długi czas jednym z liderów i przodujących postaci moskwian. Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy krytykujących zachowanie klubu.

Co za dno! Gdzie jest szacunek do byłych piłkarzy, bez względu na to, w jaki sposób rozstali się z klubem?” – napisał jeden z fanów.

Ktoś tu nad tym panuje czy nie? Wbrew swojej woli został sprzedany, a wy się z niego śmiejecie. Usuńcie to, przeproście Krychę i nie ośmieszajcie się już więcej” – brzmiała inna z wypowiedzi.

„Ludzka obrzydliwość nie zna granic. Grzegorz jest wspaniałym przykładem wielkiego „Kolejarza”. Mocny zawodnik, prawdziwy lider, fighter i profesjonalista, który oddawał wszystko na boisku. Jestem zniesmaczony tym wpisem. Kto to w ogóle opublikował?” – grzmiał następny.