Polacy za granicą

Genialna interwencja Kamila Grabary. Polak uratował swoją drużynę przed golem samobójczym [WIDEO]

Fot. Screen/ Twitter

Kamil Grabara prezentuje w tym sezonie bardzo dobrą formę. Polski bramkarz zanotował już 16 czystych kont w lidze duńskiej. W niedzielnym spotkaniu przeciwko FC Midtjylland 23-latek heroiczną interwencją uratował swoją drużynę przed utratą gola.

FC Kopenhaga zmierza po pierwsze mistrzostwo kraju od 2019 roku. Po 28. kolejkach stołeczna drużyna ma trzy punkty przewagi nad FC Midtjylland. Wielki wkład w dobre wyniki swojej drużyny ma Kamil Grabara, który zanotował już 16 meczów bez starty gola.

W niedzielę doszło do starcia na szczycie tabeli, pomiędzy wymienionymi wyżej ekipami. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, chociaż jego losy mogły potoczyć się inaczej.

Obrońca FC Kopenhaga, Nicolai Boilesen, próbował wycofać piłkę do Grabary, jednak zrobił to bardzo niedokładnie. Duńczyk wycelował idealnie w kierunku dalszego słupka własnej bramki. 23-letni Polak stanął jednak na wysokości zadania i w heroicznym stylu nie dopuścił do utraty gola samobójczego.

Do końca sezonu duńskiej Superligi pozostały 4 kolejki. Po remisie na terenie swojego największego rywala w drodze po tegoroczny tytuł to właśnie klub Grabary jest faworytem do zdobycia mistrzostwa.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.