Europejskie puchary

Legia przed szansą zarobienia ogromnych pieniędzy! Tyle zarobi jeśli przejdzie Dinamo

FOT PAWEL JERZMANOWSKI 2021-07-24 PILKA NOZNA – EKSTRAKLASA LEGIA WARSZAWA – WISLA PLOCK 1 – 0 MICHNIEWICZ CZESLAW, TRENER

Legia delikatnie mówiąc, nie była faworytem w starciu z Dinamem Zagrzeb w ramach III rudny eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski zdołali jednak zremisować pierwszy mecz z Chorwackim potentatem i w naszym kraju zaczęło się coraz głośniej mówić o ewentualnym awansie, który przyniósłby ogromne zyski.

Obecnie Legia gra w III rudzie eliminacji Ligi Mistrzów. Jeśli nie zdoła przejść Dinama, to spadnie do IV rundy eliminacji do Ligi Europy. Jeśli tam również rywale okażą się zbyt mocni, to „Wojskowi” jesienią zagrają w Lidze Konferencji. Oznacza to zarobek na poziomie 3 milionów euro za udział w fazie grupowej trzeciego europejskiego pucharu.

Jednak na konto warszawskiej drużyny mogą wpłynąć znacznie większe środki. Jeśli udałoby się awansować do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, to z tego tytułu Legia otrzymałaby 5 milionów euro. Ponadto IV runda gwarantuje występ w fazie grupowej Ligi Europy, za co przysługuje kwota 3,63 miliona euro. Sumując gwarantowany zarobek za przejście Dinama to aż 8,63 miliona euro!

Jeszcze większe pieniądze przysługują z tytułu gry w Lidze Mistrzów. Ewentualnym rywalem w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów będzie ktoś z pary Crvena zvezda – Sheriff Tyraspol. Jeśli Legii udałoby się ponownie zagrać w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie, to na ich konto wpłynęłoby aż 15,25 mln euro! Do tego mogliby liczyć na zyski z dnia meczowego oraz sprzedaży koszulek.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713