Kadra

Trzy nowe powołania Paulo Sousy. Wśród nich wielki talent

Paulo Sousa
fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Małymi krokami zbliża się wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Według doniesień „Przeglądu Sportowego” Paulo Sousa zamierza sprowadzić dwóch nie powoływanych dotąd zawodników. Wśród nich ma znaleźć się wielki talent z AS Romy – Nicola Zalewski.

Na początku września Polacy zmierzą się z Albanią, San Marino i Anglią w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Z doniesień „Przeglądu Sportowego” wynika, że na te mecze przyjedzie dwóch debiutantów.

Pierwszy z nich co prawda był już na zgrupowaniu, ale nie otrzymał szansy debiutu. Mowa o Adamie Buksie – starszym bracie Aleksandra Buksy. W ostatnim czasie świetnie radzi sobie w MLS, reprezentując barwy New England Revolution. Swoimi dobrymi występami pomógł drużynie zająć pozycje lidera Konferencji Wschodniej. Polak w 19 spotkaniach wpakował piłkę do siatki osiem razy i dołożył jedną asystę.

Drugim debiutantem ma być Nicola Zalewski. 19-latek jest uznawany za jeden z największych talentów Serie A. Powołanie ma tez inny wymiar – jeśli nastolatek zagra w meczu o punkty, to nie będzie mógł już zmienić swojej reprezentacji, a posiada także włoski paszport. Z wypowiedzi zawodnika AS Romy wynika, że jest zdecydowany na reprezentowanIe Polski na arenie międzynarodowej.

Trzecim zawodnikiem jest Sebastian Szymański, który powróci do reprezentacji. Zawodnik Dynama Moskwa nie został uwzględniony w powołaniach na Euro 2020, ale tym razem przyjedzie na zgrupowanie.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713